Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 282509 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #165 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:13:30 »
Nana, annyi rumom már nincsen!   :-[

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #166 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 23:39:16 »
Már látom magam előtt a következő találkozón a diszkréten dülöngélő, egymás arcszeszét komoly, értő arccal kóstolgató és bőszen dicsérő fórumtársak idilli képét :) (Egyébként nem ajánlatos kóstolgatni a pimenta racemosa mérgező.)

Érik a Dirty Fred Bay Rum brand ;D

Nem tudom, a milliliteres és további igényeket hogyan lehet kielégíteni, addig gondolkozzatok rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 15. - 08:44:04 írta dhorvath »

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #167 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 15:01:59 »
Megjött Angliából a Spirit of Nature Bay Leaf olaj, a többire még néhány hetet várni kell. Korrekt, professzionális  csomagolás üvegcsében, fűszeres, szegfűszegre emlékeztető illat. Ajánlott felhasználás: bathing, inhalation, vaporisation, massage.

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #168 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 10:22:11 »
Nem kellett heteket várni, ma megjött az indiai Nature's riches küldemény is. Szintén kis üvegcsék, a cimke nem annyira profi, viszont szép kis papírdobozok, mintha parfüm lenne benne. A vámosok sem tudták megállni, hogy bele ne szagoljanak.
Igazából szerintem ez ideális elfoglaltság lenne egy fórumos találkozón, a közös pancsolás, és megúsznánk a kis csomagokkal postára rohangálást, viszont nem hiszem, hogy el tudnék menni.
Alternatíva lehetne, hogy ha valaki elvállalja a bekeverést, akkor neki elküldjük mindannyian a cuccokat, aztán ő szétküldi az arcszeszeket, de a fűszerolaj komponensek mennyisége érzékeny kérdés. Nem biztos, hogy mindenkinek mindenből ugyanannyi az ideális.

Szóval hogy legyen? Találkozó, körbeküldés, vagy egy ember bekeveri? Vagy tudtok jobbat?

Kérdezem edroset, Kunembert, és mry314-et.

Ja, és mivel edrose szállítja a rumot, és négyen lettünk, szerintem mry314 és Kunember 4.25-4.25 dl vodkával adózzon a szeánsznak. Így fejenként kijön a 2.125 dl vodka + 0.375 dl rumból a 2.5 dl bay rum.

Szerk. kép:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 24. - 14:17:10 írta dhorvath »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #169 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 10:53:31 »
Részemről rendben, csak találjuk ki, milyen Vodkát szeretnénk belekeverni!  ;D
Ha már Ed így felajánlotta a jófajta rumot, szerintem nem "kalinkát" kellene belekeverni...

(Csak halkan jegyzem meg, kisbetűvel írva, hogy esetleg megkérdezem Pietro pengetársat, hátha tud valami jófajta Orosz Vodkát hozni) ;)

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #170 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 19:22:34 »
Nyílván nem sokkal többért, de egy jófajta vodkába én is benne lennék! SZerintem ami elképzelhető: vagy tali, vagy egy ember keveri össze.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #171 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 19:49:34 »
Mennyi vodka kellene pontosan?

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #172 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 21:07:40 »
8.5 dl vodka kellene, így a + 1.5 dl rummal kijön az egy liter, és a fejenkénti 2.5 dl arcszesz.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #173 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 21:43:30 »
Jajj, az több, mint egy 70 cl-es palack...

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #174 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 23:00:35 »
A lényeg gondolom a színtelen, szagtalan, íztelen 40%-os alkohol, mert az illatanyagokat a rum és a fűszerolajak adják bele, tehát vodkából szvsz nem kell a legdrágább, meg úgy se inni akarjuk, de ezt majd Kunember meg mry314 eldönti, nekem igazából mindegy. Valószínűleg eleve azért van vodka is a receptben, hogy olcsóbb legyen az előállítás.

De ha elég a fejenkénti 2 dl arcszesz, akkor elég 6.5 dl vodka is. Vagy legyen 7, és akkor az egy üveg, és marad mintának is.   

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #175 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 19:14:08 »
Részemről rendben, csak találjuk ki, milyen Vodkát szeretnénk belekeverni!  ;D
Ha már Ed így felajánlotta a jófajta rumot, szerintem nem "kalinkát" kellene belekeverni...

(Csak halkan jegyzem meg, kisbetűvel írva, hogy esetleg megkérdezem Pietro pengetársat, hátha tud valami jófajta Orosz Vodkát hozni) ;)

10 év mixerkedés után fura kimondanom, de nem kell jó minőségű vodka...mármint ehhez a projekthez.
Smirnoff elég lesz, felesleges a csicsa meg a Grey Goose vagy a Stolichnaya Elite.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #176 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 19:33:45 »
Akkor  :borz2:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #177 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 19:50:22 »
10 év mixerkedés után fura kimondanom, de nem kell jó minőségű vodka...mármint ehhez a projekthez.
Smirnoff elég lesz, felesleges a csicsa meg a Grey Goose vagy a Stolichnaya Elite.

Nana. Kicsit kileng nálad az inga, beleér a sznobizmusveszélyt jelző piros zónába!  ;D

Ugyanis ha logikailag leképezzük azt, amit mondasz, akkor a Smirnoff = nem jó minőségű vodka.
Namármost amellett, hogy természetesen minden viszonylagos, abban azért megállapodhatunk, hogy a Smirnoff, az nem gagyi vodka. Vannak nála jobbak, drágábbak, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó minőségű. Illetve akkor meg már a Grey Goose egy kiválóan marketingelt termék, amelyet nem is annyira a jóval magasabb minősége, mint inkább a marketingszakma plasztikai sebészei (képzavar, de tetszik) röpítettek oda, ahol van, kábé a Louis Vuitton meg a Vertu telefon mellé.
Épp tegnap figyeltem meg sorbanállás közben a közértben, hogy létezik egy „Kupica Tajga szeszesital” nevű, vodkának látszó termék.
Na az, az aztán a nem jó minőségű vodka...  ;D

Egyebekben egyetértek, semleges íze miatt a vodka sok receptben leginkább a tiszta alkoholt hivatott helyettesíteni. Ugyanakkor vállalom a sznob jelzőt: inkább valami vodka-vodka legyen az aftersévemben, mint a Kupica Tajga!  ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #178 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 20:02:58 »
bocs, ha én is beleszólok, de nem lenne értelmesebb az állítólag 40%-os "ki tudja még mit tartalmaz" akármilyen gagyi vagy brand vodka helyett, gyógyszertári tuti 70%-os etilalkoholban gondolkozni? Csak azért a felvetés, mert a legtöbb jóminőségű aftershave inkább 70% V/V feletti alkoholtartalommal bír. Igaz kicsit jobban szárít, de ha kap még kb 5% glicerint a mix, ezt a rossz tulajdonságát máris ki lehetett küszöbölni.
Ez egy általánosabb receptúra, mint a Vodka, ami nagy valószínüséggel szintén ilyén alkohollal van pancsolva, meg hozzáadott benzolos vegyületekkel, cukrokkal és aromákkal ( burgonyakivonat  ;D). Szerintem még a Smirnoff is tartalmaz pancsot ( tehát lefőzik a kb 60-70%-os szeszt, majd higítják) a Gorbatchow biztosan! ( nemrég ittam és jujj) A Grey Goose-t viszont annyira nem ismerem, a Kupica Tajga viszont nagymennyiségben teljesen jól iható! a mennyiség azonban legyen tisztességes! ;D Akkor az összetételen már nem tudsz gondolkozni! és ahonnan jött arra megy a végén!  ;D     

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #179 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 20:43:43 »
Szerintem még a Smirnoff is tartalmaz pancsot ( tehát lefőzik a kb 60-70%-os szeszt, majd higítják)    

Bocsánat, megint OFF: az, hogy lefőzik, majd higítják a szeszt, az önmagában még nem pancsolás, ugyanis minden párlat (pálinka, konyak, vodka, viszki, rum...) jóval magasabb alkohol-térfogatszázalékkal „születik”, amit desztillált vagy forrásvízzel állítanak be (higítanak föl) 40-50% körülire.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici